pokoj

Marmoleum 

listMarmoleum, neboli přírodní linoleum - jedná se o novou generaci ekologických podlahových krytin vyráběných výlučně z přírodních materiálů, díky tomu je podlaha Marmoleum antialergická, antibakteriální odolná vůči šíření baktérií. Je tedy vhodnou podlahovou krytinou pro lidi trpící alergiemi, astmatem a všude tam, kde jsou vyžadovány přísnějšní hygienické nároky (školky, školy, nemocnice, hotely, stravovací zařízení, domovy).

Základním složením je lněný olej, který se smíchává s pryskyřicí, vápencem a dřevitou moučkou. Tato směs je dále obohacena o přírodní pigmenty, které dodávají materiálu potřebnou barevnost. Za vysokého tlaku se z této komplexní směsi poté vysováním získává jutová textilie. Kromě ekologické stránky se může marloleum pochlubit i dlouhou životností. 

Marmoleum  Marmoleum

 

 

 

Barevné provedení Marmolea nabízí necelých dvěstě různých odstínů a barev. Navíc je možné jednotlivé vzory kombinovat a docílit tím exkluzivních dekorů, dle Vaší představy.

I přes to, že se jedná o plně přírodní krytinu je možné Marmuleum použít nad teplovodní podlahové topení, musí být však dodrženy doporučené způsoby pokládky, včetně dodržení požadované vlhkosti a teploty.

Přírodní linoleum nabízí na našem trhu hned několik výrobců, mezi nejoblíbenější patří např. Marmoleum z kolekce Home a Click od výrobce Forbo, které je velmi příjemné na dotyk i chůzi a nabízí díky své vysoce odolné povrchové úpravě Topshield odolnost proti nečistotám a poškození. Marmoleum Click je vyráběno v lamelách o rozměrech 90x30cm, nebo čtvercích o velikosti 30x30cm. Čtverce i lamely lze mezi sebou různě kombinovat. Marmoleum Home je k dostání ve dvacetičtyřech módních odstínech v tloušce 2 a 2,5mm, kdy se jednotlivé pásy svařují přiznanými, nebo neviditelnými vícebarevnými šňůrami. 

MarmoleumPro pokládku je vždy nutný kvalitně připravený podklad, který musí být zcela rovný, hladký, suchý a čistý. Samotná pokládka se provádí lepením k rovnému podkladu (marmoleum home), nebo jak je tomu u pokládky plovoucích podlah (marmoleum click).  

 

Ceník Marmolea (zde)


Deprecated: mysql_query(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 4