Naše služby Renovace
a broušení parket
Pokládka
podlahy
Ceník E-shop Kontakt

Plovoucí podlahy


Plovoucí podlahy 
Plovoucí podlahy

V poslední době patří mezi velmi oblíbené podlahové krytiny, které jsou vhodné jak v komerčně využívaných prostorách, tak v domácnostech. Tuto oblibu si získaly svými výbornými vlastnostmi, jako je snadná údržba, vysoká odolnost povrchu, cena, rychlost montáže a čistota při pokládce. Naopak nevýhodou jsou vlhké prostory s často se měnícím klimatem, pro které nejsou tyto podlahoviny vhodné.


Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy Jsou moderní alternativou klasickým dřevěným masivním parketám, které vyšly vstříc náročnějším módním trendům dnešní doby. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběny z různých druhů dřevin v mnoha variantách povrchových úprav. Estetická výhoda použití dřevěné podlahy je v navození atraktivní přírodní atmosféry, kterou dřevěná podlaha v interiéru vytváří. Rovněž také dobře rozvádí teplo v místnosti díky své přirozené nízké tepelné vodivosti, což ocení zejména majitelé rodinných domků nebo vlastníci objektů s vlastním vytápěním.


Laminátové podlahy

Laminátové podlahy Jsou další alternativou vedle masivních parket a dřevěných plovoucích podlah. Hlavní charakteristika laminátové podlahy spočívá ve struktuře materiálu, který je sice oproti běžné dřevěné plovoucí podlaze také vícevrstvý a plovoucí, ale již není celodřevěný.

Výhodou laminátových podlah je nižší pořizovací cena a její následná údržba, ale oproti běžné dřevěné plovoucí podlaze je o něco více hlučnější a studenější na dotek.

Naopak nevýhodou u této laminátové podlahy bývá, že nelze přebrousit tak jako klasická dřevěná. Pokud tedy dojde k poškození některé z lamel v je třeba ji vyměnit za novou.(c) 2022 Parkety Veselý - Renovace parket a broušení parket - Pokládka podlahy a parket - Marmoleum - Parkety - Plovoucí podlahy
dřevěné podlahy a plovoucí podlahy | Design by ArtFocus | Webdesign ABweb.cz