pokoj

Parkety

Parkety - podlaha na celý život ...

Parkety - dekorace

Dřevěné parkety jsou nejlepším základem přírodního bydlení vhodné i pro alergiky.

Mezi největší přednosti parket patří jejich takřka neomezená životnost, která při případném mechanickém poškození umožňuje jejich mnohanásobnou renovaci parket přebroušením a opětovným nalakováním či naolejováním. Viz. odborné služby renovace parket a broušení parket.

Další výhodou parket je jejich nízká tepelná vodivost, takže zanechávají příjemně hřejivý pocit.

Dřevo dokáže uvolňovat i absorbovat vzdušnou vlhkost, což pozitivně ovlivňuje klima v interiéru.
Vybrat si u nás můžete z nejrůznějších druhů parket od klasických evropských dřevin až po nejrůznější exotické parkety ale i standardní parkety mozaikové.

Parkety se dále rozlišují, dle jednotlivých jakostních tříd, kdy se od sebe neliší kvalitou, ale pouze svojí kresbou.

Jakostní třída parket I.

Jakostní třída parket I.vzhled parket je dán přirozeným růstem dřeva.
bez velkých nápadných barevných a strukturálních rozdílů.

Jakostní třída parket II.

Jakostní třída parket II. vzhled parket je dán přirozeným růstem dřeva a je zdůrazněn malými součky, nebo menším barevným rozdílem.

Jakostní třída parket III.

Jakostní třída parket III. vzhled parket je dán výraznými rozdíly ve struktuře dřeva a barvě, velké suky.

 

Odbornou pokládku parket zajišujeme, dle kvalifikovaného postupu, který zaručuje vysokou úroveň odvedené práce. Před pokládkou je nutné zaměření plochy, včetně kontroly vlhkosti, rovinnosti a pevnosti podkladu. V případě potřeby musí být podlaha vyrovnána nivelizační stěrkou. Po obhlídce a konzultaci vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku, po jejímž odsouhlasení domluvíme termín realizace.

 

Poté následuje samotná pokládka parket, která se provádí přilepením parket do požadovaného vzoru např. do stromečku (rybinový vzor), vazby, nebo šachovnice.

Parkety - vzory

Vazba pravidelná / Vazba nepravidelná / Stromeček / Stromeček dvojitý / Šachovnice

Posléze následuje tmelení, broušení a nanášení laku, nebo oleje.

U lakovaných povrchů se aplikací laku na zbroušenou podlahu vytvoří mikrofilm a dřevo je tak chráněno proti mechanickému poškození a částečně proti vlhkostním změnám, které v prostoru vznikají změnou povětrnostních podmínek. Naopak nevýhodou laku oproti oleji je, že v případě poškození (škrábanec, rýha) místo nelze opravit, ale je nutné podlahu celoplošně zbrousit a přelakovat.

U olejovaných povrchů více vyniká kresba dřeva a je možné olej i barevně tónovat. Nevýhodou oproti laku je náročnější údržba, kdy je potřeba podlahu správně ošetřovat a každé dva roky olej doplňovat.

Po pokládce parket doporučíme vhodnou údržbu, aby parkety vypadaly stále jako nové.


Deprecated: mysql_query(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 3

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/doc/www.parkety-plovouci-podlahy.cz/www/alert-zobraz.php on line 4