pokoj

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy mají spousty výhod 

Mezi podlahové krytiny nové generace neodmyslitelně patří vinylové podlahy. Do popředí zájmu se dostaly především díky vysoké odolnosti. Kam se vinylové podlahy hodí a jaké jsou další přednosti této krytiny?

Vinylové podlahyOblíbenost si vinylové podlahy získaly díky tomu, že skvěle imitují jak dřevo, tak kámen nebo dlažbu. Jejich cena je však výrazně nižší, než například u dřevěné podlahy.

Dřevěná podlaha také není ani zdaleka tak odolná jako ta vinylová. Díky svým užitným vlastnostem, je vinyl velmi oblíbeným podlahovým materiálem například pro náročné vybavení komerčních prostor.

Proč zvolit vinylovou podlahu?

Důvodů, proč zvolit vinylovou podlahu, je hned několik. Pořídit si ji můžete samozřejmě jak do komerčního objektu, tak přímo k vám domů.

Elegantní design je asi nejlákavější vlastností. Na výběr máte z nepřeberného množství dekorů - od imitace všech možných druhů dřeva až po imitaci dlažby či kamene. Takže máte možnost zvolit si takový dekor, který přesně zapadne do vaší domácnosti a nijak nenaruší vzhled vašeho interiéru.

Světlejší dekor opticky zvětší prostor, jsou na něm však ihned znatelná sebemenší znečištění apod. Moderní jsou dekory tmavé, které se hodí do větších prostorů a tam, kde je třeba zvolit teplejší barvy.

Vinyl se lepí celoplošně - je docílena skvělá akustika místnosti Neodmyslitelnou vlastností vinylové podlahy je vysoká odolnost vůči opotřebení. Je to dáno kvalitní ochrannou vrstvou, která odolá jak mechanickému poškození, vyblednutí, tak je odolná i vůči drápkům vašich domácích mazlíčků.

Vinylové podlahy jsou nalepovány celoplošně, a díky tomu v kombinaci s charakteristikou samotného materiálu je docíleno skvělé akustiky v místnosti. To je dalším příjemným zjištěním pro budoucího majitele vinylové podlahy.

Výhody vinylových podlah

Na rozdíl od dřevěných podlah nebo dlažby vám vinylová podlaha zaručuje vysoký komfort při chůzi. Může za to měkký povrch podlahy.

Vinylová podlaha je také vhodným povrchem pro podlahové topení, protože je odolná vůči vlhkosti a vodě, tudíž ji můžete umístit například i do koupelny.

Nejdůležitější vlastností této podlahy je pro všechny hospodyňky snadná udržovatelnost. Nemusíte používat žádné speciální prostředky, jako například u dřevěných nebo plovoucích podlah.

Vinylové podlahy jsou díky všem svým vlastnostem čím dál tím oblíbenější podlahovou krytinou.Vážení zákazníci, ve dnech 6.5. a 7.5.2024 je kamenná prodejna z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení Tým Parkety Veselý