pokoj

Prodloužení životnosti parket

Jak prodloužit životnost parket po pokládce nebo renovaci.

O parkety nebo dřevěnou podlahu je třeba pravidelně pečovat. A to nejen o povrch ošetřený olejovými přípravky, ale i o lakovaný povrch.

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých povrchů?

Olej, nebo lak?

Každá z metod má svá pro i proti: lak na povrchu vytvoří odolnou vrstvu, která dobře odolá běžnému provozu, dobře se udržuje i pomocí "suchého" uklízení. Díky lakování ve 3 vrstvách jsou parkety chráněny proti vniknutí nečistot a tekutin. Čištění a údržba je proto jednoduchá a nevyžaduje větší námahu. Pro běžnou údržbu je vhodný CC-Čistič na parkety a korek, s následným použití ošetřovacích přípravků, které parkety opatří ochranným filmem.

Pokud už není kvůli silnému znečištění možné dosáhnout ochranným přípravkem CC-Mat nebo CC-Lesk původního vzhledu, doporučujeme použít CC-Intenzivní čistič na dřevo, který z podlahy odstraní veškeré zbytky nánosů z minulých aplikací. Na takto vyčištěnou podlahu se pak nanese čerstvá vrstva ochranných přípravků.

Na olej nejdříve mýdlem.

Na dřevěné podlahy ošetřené olejem není kupodivu třeba bát se jít s vodou. Pro běžnou údržbu se do kbelíku rozpustí přípravek na bázi mýdla - CC-Mýdlo na dřevo, který odstraní nečistoty. Pro „doolejování“ se na podlahu nanese speciální olej – CC-H2Oil, který opět obnoví olejovou vrstvu v povrchu, nanáší se klasicky mopem, kterým se olej rozetře a hotovo! Toto obnovování by se mělo provádět zhruba jednou za tři měsíce.

Každý druh ošetření povrchu podléhá podle druhu namáhání přirozenému opotřebení. Proto je zapotřebí podlahu pravidelně čistit a ošetřovat. Když už je podlaha hodně poničená, musí nastoupit razantnější řešení a to renovace neboli přebroušení podlahy s následnou povrchovou úpravou dle přání zákazníka. Renovaci parket si můžete objednat přímo v naší vzorkové prodejně.

Přípravky na údržbu můžete koupit v naší vzorkové prodejně nebo
objednat na e-shopu v sekci čistící prostředky na parkety.

Důležitá je jak pravidelnost údržby, tak správná volba použitých čisticích prostředků dle konečné povrchové úpravy.

Nezapomeňte

  • při údržbě se vyhněte přemokřování podlahy
  • po několikerém nanesení ošetřujících přípravku CC-Mat nebo CC-Lesk je třeba celou vrstvu odstranit CC-Intenzivním čističem, včetně všech nečistot a ošetřující přípravky nanést nanovo
  • u olejovaných povrchů je třeba občas dodat dřevu novou "dávku" oleje přípravkem CC-H2 OilVážení zákazníci, ve dnech 6.5. a 7.5.2024 je kamenná prodejna z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení Tým Parkety Veselý